کتاب دوم دکتر کاوه فرخ به پارسی برگردانده شد

مطلب زیر از خبرگزاری مهر گرفته شده است

شهربانو صارمی از ترجمه «سایه‌های صحرا» نوشته کاوه فرخ خبر داد که مباحث مهمی را درباره ایران باستان، جنگ‌ها و سپاهیان آن دوران مطرح می‌کند.

این مترجم درباره چند کتابی که ترجمه آنها را به تازگی به پایان رسانده به خبرنگار مهر، گفت: «سایه‌های صحرا» نوشته کاوه فرخ را از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده و تحویل نشر ققنوس داده‌ام و این کتاب در حال حاضر مراحل فنی چاپ را پشت سر می‌گذارد و فکر می‌کنم به زودی منتشر شود.

صارمی ادامه داد: نویسنده کتاب از باستان‌شناسان مطرحی است که از کودکی خارج از ایران زندگی کرده و این کتاب را به زبان انگلیسی نوشته و به اعتقاد من اثر پژوهشی ارزشمندی است که مباحثی را درباره ایران باستان و جنگ‌ها و سپاهیان آن دوران مطرح می‌کند.

مترجم «فیدل کاسترو رهبر کمونیست کوبا» نوشته فران ریس با اشاره به اینکه کتاب «سایه‌های صحرا» بالغ بر 600 صفحه خواهد بود، بیان کرد: در این کتاب همچنین عکس‌های منحصر به فردی از جنگ‌ها و ساختار سپاهیان ایران باستان به نمایش درآمده و در کل کتاب را به اثری قابل توجه تبدیل می‌کند.

صارمی افزود: در بیشتر کتاب‌های تاریخی که درباره جنگ‌های کشورهای مختلف با ایرانیان نوشته شده ما مطلب جامعی درباره پیروزی‌های ایران و چگونگی شکست سپاهیان دیگر کشورها نمی‌خوانیم ولی در این کتاب توضیحاتی مبسوطی درباره سپاه ایران آمده و به تشریح وضعیت سپاهیانی هم که به خاک ایران تجاوز کرده‌اند، پس از شکستشان پرداخته شده است.

وی درباره تقسیم‌بندی فصل‌های «سایه‌های صحرا» توضیح داد: در یک بخش به طور ویژه به اقوام آریایی و جنگ‌های آن دوره پرداخته شده و سپس دوره هخامنشی و پارتی و ساسانی در 3 فصل مجزا بررسی می‌شود.

این کتاب برنده جوایز متعددی شده است. می توانید مصاحبه دکتر فرخ در مورد این کتاب را ملاحظه کنید:

Advertisements

One comment on “کتاب دوم دکتر کاوه فرخ به پارسی برگردانده شد

  1. […] ایران باستان در جنگ, ترجمه به پارسی, دکتر کاوه فرخ, سایه … […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s